Centrum preventívnej a funkčnej medicíny

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím“
(Arthur Schopenhauer)

Čo je to vlastne funkčná medicína a aký je základný rozdiel medzi bežnou medicínou a tzv. funkčnou, alebo celostnou medicínou?

– Bežná medicína sa zameriava predovšetkým na riešenie symptómov a často prehliada fakty a príčiny, ktoré chorobu vyvolali.

 

– Funkčná medicína ako nový pohľad na chorobu sa zameriava na hľadanie pôvodu a príčin zdravotných problémov. Cieľom funkčnej medicíny je zdravie a predovšetkým jeho dlhodobé udržanie.

 

– Rozdiel dnešnej funkčnej medicíny a bežnej konvenčnej medicíny je najmä v časovom rámci, ktorý má lekár určený na jedného pacienta. Teda i v možnostiach hlbšieho pátrania po pôvodných príčinách problémov, vrátane rozsahu a dostupnosti požadovaných testov, analýz a výsledkov.

 

– Funkčná medicína je v podstate  o tom, že sa neustále pýta „prečo“

 

– V ordinácii funkčného lekára sa liečba začína vstupnou konzultáciou, kde sa doktor v rozhovore snaží zistiť čo najviac o životnej situácii, minulosti, zázemí a prostredí v ktorom pacient žije.

 

– Funkčná medicína sa na každý zdravotný problém pozerá  ako na dôsledok dlhodobého životného štýlu. Ak sa teda pacient chce vyliečiť, je potrebné do detailov preskúmať jeho návyky, stravu, pohyb, čas strávený vonku a v interiéri, mieru stresu, ktorej musí denne čeliť, atď..

 

– Ľudské telo je inteligentné a má obrovskú schopnosť samoregulácie, regenerácie a  schopnosti  liečiť sa a aj sa úplne vyliečiť.

 

– Nič v našom živote nie je nemenné. Ani choroba nie.

 

– Pri hľadaní riešení kladie funkčná medicína dôraz predovšetkým na individuálnu úpravu stravy a životosprávy, doplnenie živín a obmedzenie toxínov, ako protiklad predpisovania liekov klasickou medicínou.

Centrum Preventívnej a Funkčnej Medicíny
Centrum Preventívnej a Funkčnej Medicíny
Centrum Preventívnej a Funkčnej Medicíny

Ako teda vykročiť za svojim zdravím...

V našom Centre Preventívnej Medicíny Vám ponúkame:

U nás nájdete...

Profesionálny a individuálny prístup

Dostatok času a empatie na riešenie Vašich problémov

Flexibilné termíny konzultácií

(aj v neskorých popoludňajších hodinách, prípadne aj cez víkendy)

Platby len za poskytnuté služby

(bez nutnosti predplatených paušálov a rôznych balíčkov)

Príjemné prostredie v tichej mestskej časti

Možnosť bezproblémového parkovania

Scroll to Top